Gali būti, jog netrukus gražiausi planetos žmonės nebebus žmonėmis

Autorius: Infa.lt Šaltinis: http://infa.lt/24617/gali-buti... 2018-08-13 08:41:04, skaitė 476, komentavo 2

Gali būti, jog netrukus gražiausi planetos žmonės nebebus žmonėmis

„O ką, jei stambioms kompanijoms ir madingiems prekių ženklams daugiau puoselėti vilčių (ar tai būtų netikėtas susitikimas, ar vartant nepažįstamų žmonių nuotraukas Instagram tinkle) ir nusivilti ieškant foto modelių, kurie galėtų tapti „idealių jų produkcijos veidu“, užduoda klausimą The Washington Post.

Žurnalistas Petter Holley rašo: „Kemeronas-DžeimsasVilsonas (Cameron-James Wilson) tvirtina, jog kai kuriems ši būtinybė jau atkrito. Tai 29 metų Londono fotografas – sukūręs Šudu (Shudu), stebėtiną Instagram modelį iš Afrikos, turinčią 130 tūkstančių gerbėjų“.

Leidinys paaiškina: „Nors Šudu užburiančiai graži, ji – grynai virtuali būtybė. Vilsonas atskleidė šį faktą šiais metais po to, kai Šudu atvaizdas įgijo virusinį populiarumą, ir tuo pačiu padėjo tašką daugybės mėnesių trukusioms prielaidoms apie jos kilmę. Šudu buvo pavadinta „pirmuoju pasaulyje skaitmeniniu modeliu“, ir nerimstantis susižavėjimas jos visiškai realistine išvaizda kelia mintis, jog ji toli gražu nebus paskutinė.

Ji atsirado tais laikais, kai Instagram, Snapchat filtrai ir papildiniai fotografijų retušavimui, besiremiantis dirbtiniu intelektu, išplovė ribas tarp realybės ir fantazijos, paversdami eilinius žmones į spalvingus paveikslus ar elegantiškus skaitmeninius avatarus, kurie grąžinasi, kad surinktų kuo daugiau „Like“.

Šią vasarą žurnalas Time įtraukė mįslingą skaitmeninį avatarą vardu Lil Mikela (Lil Miquela), tapusį stiliaus ikona, į „25 žmonių turinčių didžiausią įtaką internete“ sąrašą. Mikela turi 1,3 mln gerbėjų (tarp kitko, jos „vadybininku“ vienu metu buvo viena Los Andželo firma). Fanatai skrupulingai analizuoja jos samprotavimus internete ir mados skonš, o apie tai, jog ji netikra, prisimena jau po to“.

Kai kurių stebėtojų nuomone, virtualūs supermodeliai – tik pirmosios kregždutės, artėjančioje avatarų sferos revoliucijoje.

„Modelių pasaulyje daugiau, nei pakankamai, tačiau sudėtinga atrasti tuos, kuris būtų iš tiesų unikalus, – sako Vilsonas. – Modeliai, nupiešti 3D formatu, negali pasirodyti ant podiumo jums nurodžius, tačiau gali būti virtualiais oficialiais atstovais, padedančiais žmogui apsirūpinti pirkiniais arba tapti tarnybos darbui su klientais veidu“.

Leidinys tuo pačiu įspėja: „Manipuliacijos su skaitmeniniais realių žmonių atvaizdais jau laikomos nerealistinių grožio standartų propagandos priežastimi, kurie, ekspertų nuomone, pradeda daryti įtaką vaikams jau nuo 5-ių metų amžiaus. Dabar kai kurie baiminasi, jog ateinanti virtualių supermodelių banga privers gyvus žmones, ypač moteris, bandyti atitikti kažkokius ekstraordinarinius sintetinius grožio kanonus“

Čia pat žurnalistas paaiškina, jog Vilsonas savo kūrinius apdovanoja tamsia oda, moteriškais apvalumais, plonomis raukšlelėmis ir realistinėmis odos įtampomis, kad palaikytų natūralaus grožio ir įvairovės idėją.

Kelvin Boon, amerikiečių agentūros Boon Models savininkas, pažymi: „Jeigu avatarai ims atrodyti kaip realūs žmonės, tai labao susilpnins modelių agentūrų galią. Prekių ženklams gyvi modeliai bus reikalingi tik reklaminių-renginių ir pristatymų metu bei pasirodymams ant podiumo“.

„Kiti, pavyzdžiui, Vilsonas – mano, jog mes pamatysime hibridinę sistemą, kai modeliai ir įžymybės pardavinės licenzijas savo skaitmeninių avatarų panaudojimui, kad galėtų dalyvauti daugelyje renginių vienu metu“.