Nenurimsta Lietuvos kovotojai už Kinijos laisves

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/satires... 2020-05-06 17:13:00, skaitė 906, komentavo 2

Nenurimsta Lietuvos kovotojai už Kinijos laisves

53 Lietuvos Seimo nariai parengė rezoliuciją, raginančią Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) užmegzti tiesioginius ryšius su Taivano vadovybe, atsižvelgiant į COVID-19 plitimą

Taigi, kaip oficialiai paskelbė Kinijos ambasada Lietuvoje, Lietuva vėl bando šiurkščiai kištis į Pekino vidaus reikalus.

— Ričardai, pasakyk tu man, žmogui, kuris nesidomi politika, kodėl mūsų politikai nuolatos tampo Kinijos drakono ūsus? Per radiją girdėjau, kaip mano gerbiamas Seimo narys Mantas Adomėnas pasakojo, kad jis ir jo kolegos iš konservatorių partijos surinko 53 parašus dėl Taivano palaikymo rezoliucijos projekto. Bet tai yra daugiau nei trečdalis visos Seimo sudėties, kurioje, kaip prisimenu, 141 narys.

— Ką aš galiu pasakyti, Eligijau? Nepamiršk, kad artėja eiliniai Seimo rinkimai. Visos politinės partijos turi sujaudinti savo rinkėjus. O kas yra pagrindinis mūsų kovotojas už laisvę? Teisingai — konservatoriai. Jie suteikė sau teisę kalbėti Lietuvos vardu ginant visas planetos totalitarinių režimų aukas.

— Bet kas man, paprastam Lietuvos gyventojui, tos vidinės Kinijos politinės problemos? Man patiko, kad kinai vieni iš pirmųjų mums atsiuntė humanitarinę pagalbą su apsauginėmis priemonėmis nuo prakeikto koronaviruso. Reiškia, kad jie mums daro gera, o mes į juos reaguojame grubiai?

— Ar žinai, kokios politinės jėgos vadovauja Kinijai? Komunistų partija!

— Tikrai?! Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, man atrodė, kad visame pasaulyje nebėra komunistų valdovų. O remiantis žiniasklaidos pranešimais, šiandien Kinijoje gyvena daug milijardierių. Kaip taip sudera nesuderinami dalykai?

— Šiandien Kinija yra viena didžiausių ekonomikų pasaulyje. Jai "sutriuškinti" Lietuvą — vienas spjūvis! Bet jie į mus žiūri kaip į mažus piktus nykštukus, kurie nedaro jokios ypatingos žalos. Na, kaip galėtų pakenkti didžiulei valstybei penkiasdešimt piktų Lietuvos Seimo narių? Na, pašūkaus apie laisvės pažeidimus Tibete ir Taivane, pabučiuos Dalai Lamos ranką. Štai ir viskas, kam jų tulžies užteks. Pekino vadovybė labiau rūpinasi santykiais su lygiomis jėgomis, tokiomis kaip JAV, Rusija, Didžioji Britanija ir Indija.

— Bet Kinijos ambasadorius Lietuvoje griežtai pareiškė, kad tokias Lietuvos seimūnų rezoliucijas vertina kaip nedraugišką žingsnį. Taigi, gal jie atsakydami išspirs mūsų verslininkus iš Kinijos?

— Na, greičiausiai Kinijos vadovai nenueis iki tokių smulkmenų. Bet kai kuriuos ypač aktyvius Seimo narius pasižymės ir atsiradus galimybei parodys, kas yra kas. Ir nepamiršk senovės kinų išminties, kad jei ilgai sėdėsi ant upės kranto, gali sulaukti, kol priešai atplauks karstuose.