Svarbiausių partijų Lietuvos Seime "draugystę" patikrins "belytė partnerystė"

Autorius: Vladimiras Matvejevas Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2021-05-07 14:13:00, skaitė 3026, komentavo 1

Svarbiausių partijų Lietuvos Seime

Lietuvos "Liberalų sąjūdžio" deputatai kartu su Laisvės partija dar kartą bandė įstatymų leidybos lygmeniu įvesti LGBT vertybes. Dviejų valdančiųjų liberalių partijų Seimo deputatai parengė "lyties atžvilgiu neutralios partnerystės" įstatymo projektą

Po plataus masto visuomenės diskusijų apie Stambulo konvenciją paaiškėjo, kad homofobiškos nuotaikos Lietuvos visuomenėje vis dar vyrauja prieš "visišką toleranciją". O artimiausiu metu konvencijos ratifikavimas Seime neįvyks.

Bet liberalai neketina ilgai gintis. Jie jau ruošia dar vieną puolimą. Žinodami, kad ankstesni bandymai įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas Seime žlugo, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos deputatai pateikė naują įstatymo versiją. Jis pakeitė žodžius "tos pačios lyties asmenų santuoka" žodžiais "lyčiai neutrali partnerystė". Bet, kaip žinote, suma nesikeičia nuo dėmenų vietos. Naujoje įstatymo projekto redakcijoje vis dar minima "partnerių" teisė įsivaikinti. O tai yra viena iš pagrindinių gėjų ir lesbiečių "šeimų" svajonių.

Naujoje redakcijoje žodis "partneriai" taip pat pakeitė sąvokas "vyrai" ir "moterys". O santuokos samprata yra neaiški formuluotė "dviejų asmenų (partnerių) bendro gyvenimo faktas, įregistruotas įstatymų nustatyta tvarka, siekiant sukurti, plėtoti ir apsaugoti partnerių santykius". Sakoma, kad partneriais gali būti vyras ir moteris, o tai reiškia, kad šis įstatymo projektas jokiu būdu nepažeidžia tradicinės šeimos teisių. Taigi, ko dar norite jūs, tradicinės šeimos gynėjai? Pažiūrėkite, kurie liberalai yra liberalūs.

Įstatymo projekto autoriai taip pat nori supaprastinti tokių partnerių registracijos ir skyrybų procedūrą. Poros bus registruojamos metrikacijos skyriuose, tačiau skyrybas galima padaryti vienu rašiklio paspaudimu pas notarą. Nebent partneriai turi turtinių pretenzijų vienas kitam.

Šiais laikais vyro ir žmonos išsiskyrimas galimas tik teisme. Ir dažnai sutuoktiniai, pareiškę apie skyrybas emocijų įkarštyje, apsigalvoja ir lieka kartu. Pagal naująjį įstatymą, jei jis bus priimtas, bus galima nesivarginti dėl tokių "smulkmenų" kaip bandymai išsaugoti šeimą. Apskritai pats "tradicinės šeimos" institutas taps anachronizmu.

Anot vietos žiniasklaidos, įstatymo projekto autoriai yra Seimo pirmininkė Viktoria Čmilytė-Nielsen, pagrindinė kovotoja už lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių asmenų (LGBT) teises, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius, Seimo nariai Paulė Kuzmickienė, Andrius Navickas, Ieva Pakarklytė ir Eugenijus Gentvilas.

Pažymėtina, kad Paulė Kuzmickienė ir Andrius Navickas yra konservatorių deputatai ("Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai"). Bet tai nereiškia, kad šį įstatymo projektą palaikys visi TS-LKD frakcijos nariai. "Krikščioniškos vertybės" tebėra stiprios ne tik konservatyvių politikų, bet ir jų rinkėjų stovykloje. Tai reiškia, kad palaikydami "antikrikščionišką" įstatymą, konservatoriai gali prarasti didelę balsų dalį per kitus rinkimus. Ir tai pusė bėdos. Konservatyvios vadovybės politiniai šokiai pagal liberalų muziką netgi gali sukelti galingiausios Lietuvos partijos susiskaldymą.

Šiandien valdančiąją koaliciją, valdomą konservatorių, sudaro beveik trečdalis liberalų. Ir jei konservatoriai nepalaikys savo iniciatyvų įteisinti LGBT vertybes Lietuvoje, tai gali sukelti valdančiosios koalicijos susiskaldymą, vyriausybės žlugimą ir politinę krizę. Tai supranta ir konservatoriai, ir liberalai. Tai reiškia, kad naujasis "lytinės partnerystės" įstatymo projektas yra tam tikras valdančiosios daugumos politinės draugystės išbandymas.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.