Autorius: Viktorija Nikiforova Šaltinis: https://sputniknews.lt/2022012... 2022-01-21 22:10:00, skaitė 392, komentavo 1
Buvęs NATO sąjungininkų pajėgų vadas generolas Philipas Breedlove'as skundžiasi, kad Europoje trūksta modernių amerikietiškų strateginių transporto lėktuvų ir tanklaivių. Jie galėtų suteikti NATO pranašumą ore. Pranašumą prieš ką? Na, žinoma, ne prieš Ukrainą. Generolas Breedlove'as planavo karą su Rusija, rašo RIA Novosti autorė Viktorija Nikiforova.
Buvęs NATO vyriausiasis vadas paskelbė, kad reikia teikti karinę pagalbą Ukrainai Beje, jis jau kartą šiame fronte pasižymėjo. 2014 metais, būdamas NATO karinių oro pajėgų vadu generolas, sugebėjo nepastebėti "mandagių žmonių" nusileidimo Kryme. Tada jis buvo siaubingai subombarduotas: Rusijos kariuomenės panaudojimas be skiriamųjų ženklų, pažymėjo jis, "buvo nuostabiausias žaibiškas karas, kokį mes kada nors matėme".
Panašu, kad esamą situaciją jis suvokia kaip galimybę viską suvaidinti. Hudsono instituto analitikai, dirbantys Pentagone, siūlo paskubomis pastatyti amerikietiškas vidutinio nuotolio raketas palei Rusijos sienas ir nusiųsti NATO karius, kad užimtų Suvalkų koridorių.
Bet Suvalkų koridorius tęsiasi 65 kilometrus tarp Baltarusijos ir Kaliningrado srities. Vienoje pusėje yra Lietuva, kitoje – Lenkija. Jūs tiesiog pažiūrėkite į žemėlapį. Ukraina ką nors bendro su tuo? Tiesą sakant, jau seniai niekas neapsimetinėja, kad Ukraina su tuo neturi nieko bendra.
Amerikiečiai nori karo su Rusija. "Sulaikymas" tėra mandagus eufemizmas. O Ukraina – kaip ir Baltijos šalimis – valstijos naudosis pagal poreikį. Teritorija – tarsi karinių operacijų teatras. Gyventojų skaičius yra kaip patrankų mėsa. Šių šalių vadovai – tarsi vietiniai gauleiteriai.
JAV kariuomenės planai aiškiai parodo, kokie nesvarbūs valstijoms yra jų vadinamieji sąjungininkai. Ta pati Ukraina visose šiose gudrybėse minima tik trumpai, kaip sakoma, "pirmosiose mūsų laiško eilutėse". Keletas ritualinių žodžių apie Rusijos agresiją, sklandus perėjimas prie būtinybės ją "suvaldyti", o vėliau – toli žengiantys planai.
Suvalkų koridorius, transporto darbuotojai, "die erste Kolonne marschiert, die zweite Kolonne marschiert...". Ta pati istorija su Baltijos šalimis. Per pastaruosius trisdešimt metų nacionalizmas ribotrofų teritorijose buvo pamaitintas tiek, kad vietos gyventojai nemato vieno paprasto dalyko. Jie gali išpūsti savo nacionalinį unikalumą iki nukritimo. Bet kad ir ką jie apie save įsivaizduotų, amerikiečiams jie amžinai liks "rusai". Na, ar "sovietai", jokio skirtumo. Trumpai tariant, dalis tos didžiulės ir nenugalimos tautos, kuri šimtmečius valdė Heartlandą, Eurazijos ir viso pasaulio širdį. Niekas niekada negalėjo nugalėti šios tautos, kai jie yra vieningi.
Bet juos suplėšyti ir nuversti į pilietinės nesantaikos dalį – galima pabandyti. Ištisi ekspertų institutai dešimtmečius dirbo, kad sukurtų "suverenią tautybę" tautoms, gyvenančioms prie Rusijos sienų. Ornamentai ant siuvinėtų marškinių, kovinio hopako, šumerai ir piramidės, penkiasdešimt kalbos atspalvių – visa tai ilgą laiką kuria protingi žmonės ir kantriai sėdi savo žemėje.
Bet tai ir viskas – taigi, karoliukai vietiniams. Mokėti už šiuos karoliukus yra labai brangu. Tinka Amerikos kolonijoms, tokioms kaip Taivanas. Jie atiduoda duoklę puslaidininkiams ir mikroschemoms, parduodant juos Amerikos korporacijoms "ypatingomis" kainomis. Tačiau šiandien Ukraina taip nuskurdo, kad neturi ką pasiūlyti savo užjūrio meistrams. Ji turi atiduoti duoklę savo piliečių gyvybėmis.
Vakarų partnerių atliktas Ukrainos gelbėjimas nuo Rusijos atrodo tiesiog nuostabiai. Atrodytų, kelias į taiką yra derybos, susitarimų kūrimas ir laikymasis. Bet ne, jūs nesuprantate, yra kitaip. Amerikiečiai ukrainiečiams siunčia savo ginklus, britai – prieštankines raketas, kanadiečiai – specialiąsias pajėgas.
CŽV pareigūnai moko Ukrainos kariuomenę. Net vokiečiai – vokiečiai, Karlai! – ir jie įsilieja į šį judėjimą. Jie teikia medicininę pagalbą Ukrainos kariuomenei. Na, tai yra, ką reiškia "kariuomenei"? Tiesą sakant – baudėjams, kurie apsiėmė už nedidelę kainą išnaikinti savo tautiečius.
"Šlovė Ukrainai! Didvyriams šlovė!", – šaukia šie vargšai. "Aha-aha", – išsišiepę linkteli Vakarų partneriai ir stumia juos į bedugnės kraštą.
Pavadinus visa tai savais vardais, tai yra lėta, bet atkakli Ukrainos okupacija, kurią vykdo Vakarų šalys, vadovaujamos JAV. Taip, čia naudojami vietiniai samdiniai – liūdnai pagarsėję "terbatai". Beje, jiems ką tik išdalinta karinė ginkluotė. Tačiau vietinių nusikaltėlių panaudojimas savo tikslams yra populiari bet kurio okupanto taktika. Čia nėra nieko naujo. Mums visiems puikiai pažįstama paprasta Ukrainos lyderių gudrybė – galvoti vienu žingsniu į priekį. Net du žingsnius apgalvoti jie yra pajėgūs.
2014 metais jie sumanė vieną tokį žingsnį: eisime pavaldūs amerikiečiams, už tai mus maitins ir girdys, o mes apsimesime Rusijos auka ir panikuosime. Mes šauksime: "Karas! Karas!" – bet patys prie to neprieisime. Genialu, taip.
Draugai ir kaimynai neatsižvelgė į tai, kad amerikiečiai variantus vertina daug geriau. Štai, karas, stovi prie pat jų slenksčio ir alsuoja bado ir šalčio grėsmė. Norėdami apgauti visus – o pirmiausia Rusiją – ukrainiečiai vėl pateko į savo pačių spąstus. O kas toliau? Ar lenkai jums padės?
Įsivaizduokite, kad 2014 m. Ukraina atsisakė Maidano ir išliko geri santykiai su Rusija. Mažiausiai keturiolika tūkstančių žmonių, žuvusių per susirėmimus, būtų likę gyvi. Šalies ekonomika nebūtų nusiritusi į bedugnę, pati šalis būtų likusi nepažeista. Dujų kaina būtų maždaug tokia pati kaip Rusijoje – tai yra, pagal šiandienos standartus, arti nulio. Nereikėtų "ruoštis žemei". O taip, "bevizio" nebūtų. Klausykit, ar tai normali kaina už "bevizį"?
Juk "Šengenas" kainuoja tik 35 eurus. Mokėsite už tai savo piliečių gyvybėmis? Nelabai protinga verslo strategija, ar ne? Paradoksas tas, kad vienintelė šalis pasaulyje, kuri tikrai domėjosi Ukraina – su savo unikalia atmosfera, dainomis ir koldūnais Ševčenka ir Dovženka – visada buvo tik Rusija. Visam likusiam pasauliui tai yra nesuvokiama teritorija, kažkada atsiskyrusi nuo Rusijos.
"Apleista", niekieno žemė. Neokupuoti jos yra tiesiog nuodėmė. Kaip Vakarų įsibrovėliai elgiasi su vietos gyventojais? Kaip su floros ir faunos įvairove, kurią esant reikalui galima masiškai naikinti be menkiausių abejonių ir sąžinės graužaties. Donbase gerai prisimenama jaunųjų gvardiečių istorija. Kijeve prisimena apie Babij Jarą. Kaip ir šiandien, vietiniai Banderos banditai veikė kaip okupantų pakalikai. Kaip ir tada, šiandien mus stebina kruvinas, nežabotas vykstančių įvykių žiaurumas.
Tai tapo įprasta Ukrainos ginkluotųjų pajėgų praktika naudoti mokyklas šaudymo taškams. Ukrainos artilerija Donbase sunaikino šimtus civilių. Odesos profesinių sąjungų rūmuose dešimtys žmonių buvo sudeginti ir išžudyti. "Gorlovskaya Madonna" – jaunos moters, žuvusios vidury baltos dienos su savo kūdikiu, nuotraukos apskriejo pasaulį. O šiandien, netoli nuo Gorlovkos, amerikiečių partneriai atgabena nuodingas medžiagas, o kartu su jomis nusileidžia visas savo žurnalistų desantines pajėgas. Jei – tiksliau, kai JAV kariškiai apnuodys geriamąjį vandenį Donbaso miestuose, prijaukinti žurnalistai pateiks teisingą vaizdą žiniasklaidoje ir dėl visko kaltins Rusiją.
Monstriško žiaurumo ir nuolatinio visko, kas vyksta, padirbinėjimo derinys yra modernus Ukrainos stilius, jos tikrai unikalios žinios. Kraujo upeliai, suplėšyti į gabalus kūnai – ir tuo pačiu be galo melagingi kauksmai apie "didvyrius", šumerus, Banderą. Sukeltas į kultą, net ne dvigubą, o trigubą mąstymą, kai milijonai žmonių mąsto rusiškai, kalba ukrainietiškai, o nuoširdžiai kalba tik nešvankiais žodžiais.
Šlykšti veidmainystė, kai šalies priešakyje stovintis sovietinis žydas viešai šlovina nacius. "Operetka", – vienu metu dūsavo Rusijos "Baltosios gvardijos" didvyriai apie viską, kas 1918 metais vyko Kijeve. Panaši kruvina operetė vyko ir Didžiojo Tėvynės karo metu okupuotose Ukrainos teritorijose. Dabar mūsų akyse vaidinamas trečias veiksmas, ir neaišku, kas baisiau – tikras kraujas ar klouniškos Rusijos "nebrolių", kurie vis bando kaip nors apgauti, išsisukti, praslysti, išdaigos. Amerikos režimas nenuilstamai baugina planetą Rusijos "invazija" į Ukrainą. Baltieji rūmai, Jen Psaki lūpomis, netgi nustatė datą: kažkur apie vasario mėn.
Bet juk iš tikrųjų Amerikos ir Europos partnerių invazija į Ukrainą prasidėjo daug anksčiau – beveik iš karto po to, kai šalis įgijo "nepriklausomybę". O koks jos trisdešimties metų gyvenimo pas partnerius rezultatas? Beveik perpus sumažėjo gyventojų. Ekonominė katastrofa, po kurios seka ne pakilimas, o kita katastrofa. Didžiulių teritorijų praradimas. Apskritai, kolektyvinė savižudybė, šiek tiek per ilgai užtrukusi. Akivaizdu, kad Vakarų partneriams atsibodo ir jie nusprendė pagreitinti procesą. Rusija, žinoma, išgelbės visus savus. Čia jums nereikia jaudintis. Bet kas išgelbės ukrainiečius nuo jų pačių?
Autorės nuomonė gali sutapti su redakcijos pozicija.