Branduolinė energija ir dujos, tame tarpe iš Rusijos, ir vėl tapo tvaria bei žalia energetika

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/branduoli... 2022-07-11 17:25:00, skaitė 171, komentavo 3

Branduolinė energija ir dujos, tame tarpe iš Rusijos, ir vėl tapo tvaria bei žalia energetika

Pasaulio gamtosaugininkų lyderė Greta Tunberg ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Rusijos smūgis koronavirusui kelia pagarbą

Šių metų vasario 24 d. Rusijos pradėti intensyvūs kariniai veiksmai Ukrainoje, sudavė itin stiprų smūgį pasaulinei koronaviruso pandemijai.

Tą diena koronavirusas buvo pasiųstas į stiprų nokdauną ir staiga nustojo atakuoti žmoniją. Taip buvo išgelbėta daugybė žmonių gyvybių. Viso nuo COVID-19 pasaulyje mirė net 6 milijonai 373 tūkstančiai žmonių. Vien Lietuvos strateginėje partnerėje JAV nuo baisaus viruso į dausas iškeliavo virš milijono žmonių.

Palyginus kare Ukrainoje žuvo tik dešimtys tūkstančių. Visi supranta, jei nebūtų karo, per tą laiką koronavirusas pasaulyje būtų nužudęs dar šimtus tūkstančių, o gal net ir keletą milijonų gyventojų.

Tiesa, artėjant rudeniui koronavirusas po truputėlį atsigauna ir prognozuojama, kad penktos, šeštos, septintos ar aštuntos pandemijos bangos turėtų ir vėl atakuoti žmoniją. Tačiau pasaulis, tame tarpe ir Lietuva, intensyviai ruošiasi atremti naujas bacilos atakas.*

Rusija kaip stebukladarys

Visi gerai žino, kad demokratinis pasaulis savo ateitį sieja tik su tvaria ir žalia energetika. Todėl dujos, branduolinė energetika buvo pripažintos žalingos gamtai ir nutarta šių energijos šaltinių visiškai atsisakyti ir taip išgelbėti žemę.

Demokratinis pasaulis įdėmiai klausėsi ir stropiai vykdė gamtosaugininkės Gretos Tunberg (Greta Thunberg) nurodymus.

Tačiau čia ir vėl staiga viską apvertė nenuorama Rusija.

Taigi, Rusija kariniais veiksmais Ukrainoje ne tik prisidėjo prie pandemijos suvaldymo, bet taip pat paskatino pripažinti, kad taršia ir žalinga gamtai demokratiniame pasaulyje laikyta branduolinė energija ir dujos, vėl tapo tvaria ir žalia energetika, labai draugiška gamtai.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad kai kurios demokratinės valstybės žengia dar toliau siekdamos progreso – grįžta net prie anglių kūrenimo.

Lietuva, nors prioritetu laiko saulės ir vėjo energetiką, Europos Komisijos siūlymui pripažinti branduolinę energiją ir dujas žaliosiomis, neprieštarauja.

Galima priminti, kad gerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda šių metų pradžioje yra informavęs, kad mato Lietuvos branduolinę ateitį ir yra pasiruošęs diskutuoti dėl milijardinių investicijų, skirtų branduolinės jėgainės statyboms mūsų šalyje.

*Naudodamiesi proga, ekspertai.eu primena: dėvėkite kaukes, dėvėkite dvigubas kaukes ar respiratorius, testuokitės, kuo dažniau dezinfekuokite rankas arba visą kūną, stenkitės visur dėvėti pirštines, laikykitės saugių atstumų, mažiau lankykite pagyvenusius žmones, vakcinuokitės, stiprinkitės sustiprinamosiomis dozėmis, išgaudykite neklaužadas vaikučius ir visus juos vakcinuokite – klastingas priešas, koronaviruso pandemija, niekur nedingo.

O taip pat jau praktiškai atėjus naujajai koronaviruso bangai, nepamirškite, kaip reikia taisyklingai sveikintis.

O sveikintis reikia tik alkūne, blogiausiu atveju kumštuku. Tačiau geriausia – tik linktelėjimu, laikantis saugaus dviejų metrų ar didesnio atstumo.

LT teritorijos administratoriai jau anksčiau yra informavę, kad nuogąstauti dėl vakcinų trūkumo nereikėtų – jų rudenį nuo koronaviruso bus papildomai pripirkta naujų ir modernizuotų.

Todėl įsiklausykite į šalies etatinių vakcininkų rekomendacijas – rudeniop visiems reikės jau būtti susistiprinus sustiprinamosiomis vakcinų dozėmis nuo koronaviruso.

Taigi, vakcinuokitės ir tikėkite mokslu, jei norite, kad ir mokslas patikėtų jumis. Nes sveikata, brangiausias žmogaus turtas.

geri%20tevai%20vaiku%20nelanko.jpg