Šimonytė tinklalaidėje „Battlegrounds“ išskalbė Putiną

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/simonyte-... 2022-10-21 17:53:00, skaitė 238, komentavo 5

Šimonytė tinklalaidėje „Battlegrounds“ išskalbė Putiną

Premjerė Ingrida Šimonytė dalyvavo Stanfordo universiteto Hooverio instituto tinklalaidėje „Battlegrounds“, kurioje kalbėjosi su jos vedėju gen. ltn. Herbertu Raymondu McMasteriu, buvusiu JAV prezidento patarėju nacionalinio saugumo klausimais, Hooverio instituto vyresniuoju bendradarbiu.

Pokalbyje dėmesys skirtas Europos saugumui Rusijos karo Ukrainoje kontekste, tarptautine teise grįstos globalios sąrangos išsaugojimui ir demokratijų solidarumui.

„Mintis, kad negalima leisti Rusijai pralaimėti, kad Putinas galėtų „išsaugoti veidą“, remiasi klaidinga prielaida, jog jis yra Panašus į Vakarų lyderius. Bet jis nėra vienas iš mūsų. Jis nėra atskaitingas rinkėjams, laisvai žiniasklaidai ar politinei opozicijai, jo nevaržo įstatymai ir nepriklausomi teismai – visa tai, ką savo šalyse turime mes. Jeigu norės įtikinti Rusijos žmones tariamomis pergalėmis, propagandos pagalba jis tai ir padarys. Savo ruožtu mes turime padaryti tai, ką galime, kad padėtume Ukrainai šį karą laimėti – tarpinio varianto nėra“, - pokalbyje atskleidė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, svarbu atremti ir plačiai sklindančią Rusijos dezinformaciją, kuria mėginama įteigti, jog globaliai jaučiami karo padariniai yra sankcijų Rusijai, o ne jos pačios sukelto karo, rezultatas, o taip pat teiginiai, neva NATO kelia grėsmę Rusijai.

Visą istorinę tinklalaidę galima žiūrėti čia: