Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių prie Seimo 2021 m. rugpjūtį

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/baigtas-i... 2022-10-21 17:29:00, skaitė 385, komentavo 5

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių prie Seimo 2021 m. rugpjūtį

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atliko ikiteisminį tyrimą dėl 2021 m. rugpjūčio 10-11 d. riaušių prie prie Lietuvos Respublikos Seimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 283 str. 1 d. ir 2 d.). Taip pat atliktas tyrimas ir dėl kitų padarytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 str. 1 d., 258 str. 2 d., 259 str. 1 ir 2 d., 300 str. 1 d., 302 str. 1 d., iš viso dėl 23 nusikalstamos veikos epizodų. Prie šios ikiteisminio tyrimo medžiagos buvo prijungtas ikiteisminis tyrimas dėl viešų raginimų smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 122 str.), jame vienam asmeniui įteiktas pranešimas apie įtarimą.

Š. m. spalio 4 d. Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai priėmė sprendimą baigti šį ikiteisminį tyrimą ir proceso dalyviams paskelbti apie ikiteisminio tyrimo pabaigą.

Šis tyrimas buvo pradėtas po to, kai 2021 m. rugpjūčio 10 d. prie Lietuvos Respublikos Seimo, Gedimino pr., organizuoto mitingo metu bei po jo, grupė asmenų organizavo ir išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip pažeisti viešąją tvarką, taip pat riaušių metu asmenys smurtavo, niokojo turtą, šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką, panaudojo sprogmenis bei pasipriešino policijos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams. Tyrimo metu policijos pareigūnai įtariamųjų gyvenamosiose vietose bei naudojamuose automobiliuose atliko kratas, apžiūrėjo ir išanalizavo kratų metu paimtus daiktus bei visą surinktą vaizdinę medžiagą – iš internetinės spaudos straipsnių, socialinių tinklų ir kitų viešųjų šaltinių, nuskaitė įtariamųjų naudojamų mobilaus ryšio telefonų, kompiuterių, planšečių bei kitų įrenginių duomenis, apžiūrėjo nuskaitytų duomenų ataskaitas. Bendrai tyrimo metu buvo atlikta apie 550 apžiūrų.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo paskirtos 66 užduotys atlikti objektų tyrimus daiktų, paimtų įvykio vietos apžiūrų bei kratų metu, taip pat pareigūnų sužalojimo laipsniui nustatyti.

Ikiteisminio tyrimo metu, siekiant pilnai ir visapusiškai atlikti ikiteisminį tyrimą, apklausta 319 liudytojų, pranešimai apie įtarimus įteikti 101 asmeniui, tačiau tyrimo metu 14 asmenų ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, todėl šiuo metu 87 įtariamiesiems įteikti galutiniai įtarimai. 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais. 4 nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius dėl neturtinės žalos atlyginimo, bendrai 24 500 eurų sumai. Bendrai dėl padarytos turtinės žalos pareikšta civilinių ieškinių 92 603,86 eurų sumai.

Siekiant užtikrinti civilinius ieškinius, ikiteisminio tyrimo metu įtariamųjų 173 925,18 eurų vertės turtui taikomas laikinas nuosavybės teisės apribojimas.

Taip pat tyrimo metu 22 asmenys patraukti administracinėn atsakomybėn dėl padarytų administracinės teisės pažeidimų.

Paskelbus apie ikiteisminio tyrimo pabaigą, nukentėjusieji ir civiliniai ieškovai, bei jų atstovai, įtariamieji ir jų gynėjai, turi teisę per prokuroro nustatytą terminą susipažinti su visa ikiteisminio tyrimo medžiaga, kurią sudaro apie 125 tomai, ir pateikti prašymus papildyti ikiteisminį tyrimą.

Šaltinis: Lietuvos policija