NVO kilmės šalims Italija siūlo pasiimti migrantus

Autorius: Algimantas Lebionka Šaltinis: http://lebionka.blogspot.com/2... 2023-09-30 22:25:00, skaitė 859, komentavo 2

NVO kilmės šalims Italija siūlo pasiimti migrantus

Italijos premjerė Giorgia Meloni pasisakė prieš Vokietijos vykdomą NVO finansavimą. Ji pasisakė už tai, kad "Šalis, atsakinga už NVO laivu gabenamų migrantų priėmimą, yra vėliavos šalis", t.y. pasiimtų sau migrantus.

Giorgia Meloni šiuo metu yra Valetoje, kur dalyvauja "Euro Med 9" veikloje. Maltos sostinėje vykusioje spaudos konferencijoje Ministrė Pirmininkė prakalbo apie nusivylimą dėl Vokietijos, kurios  vyriausybė skyrė 8 mln. eurų finansavimą Viduržemio jūros regione veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms. Vakar Italijos ministrė pirmininkė susitiko su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu ir jam pakartojo, kad "Vokietijos pozicija dėl NVO Italijai yra žingsnis atgal".

 

 

"Suprantu Vokietijos vyriausybės poziciją, bet jei jie nori grįžti atgal dėl NVO, mes siūlome kitą pakeitimą, - aiškino Italijos premjerė Maltoje vykusioje spaudos konferencijoje: - Už NVO laivu gabenamų migrantų priėmimą atsakinga šalis yra nevyriausybinė organizacija. Italija, atsižvelgdama į daugumos ES šalių (Prancūzijos ir Austrijos, taip pat ES nepriklausančios Šveicarijos) ir Vokietijos, kuri ne tik blokavo sienas su Lenkija ir Čekija, bet ir sustabdė perkėlimą, poziciją, nusprendė reaguoti.

Meloni minėtu pakeitimu numatoma, kad migrantų susigrąžinimą perima juos atgabenusio laivo vėliavos šalis. Vokietija šiuo metu Viduržemio jūroje turi 11 nevyriausybinių organizacijų laivų. Negalima solidarizuotis su kitų šalių sienomis, - pastebėjo premjerė, pabrėždamas Vokietijos veidmainystę šiuo klausimu. Meloni taip pat pabrėžė, kad dėl NVO "Euro Med 9" šalys laikosi tvirtos pozicijos dėl kai kurių iš jų atliekamo darbo išskirtinumo. Dėl Prancūzijos pozicijos šiuo klausimu premjerė paaiškino: "Nemanau, kad E. Macronas apie tai kalbėjo.

Planas, kurio siekia Meloni, ir toliau yra jūrų misijos Viduržemio jūroje įgyvendinimas, kuris turi būti koordinuojamas su Šiaurės Afrikos valdžios institucijomis. Trečioji "Sophia" misijos dalis niekada nebuvo įgyvendinta, nes pirmoji dalis buvo traukos veiksnys ir buvo atšaukta, - paaiškino premjerė. Norint veikti "efektyviai", būtina "veikti kitaip", o tam "reikia kalbėtis su Šiaurės Afrikos šalimis". Būtent šia kryptimi Italija ir juda su Tunisu ir Libija: kitą savaitę bus pradėta skirti pirmoji ES finansavimo dalis Tunisui. Tai "konkretus faktas", - paaiškino premjerė. Vienas iš didelių "Sophia" misijos trūkumų buvo tai, kad nebuvo susitarimų su kita Viduržemio jūros puse, o tai iš tiesų neleido nedelsiant migrantų repatrijuoti, todėl laivai neišvengiamai tapo traukos faktoriais.

https://www.ilgiornale.it/news/europa/no-solidariet-i-confini-degli-altri-linea-dura-meloni-sulla-2218721.html