Su savo įžvalga Dainius Žalimas stipriai prispaudė Eduardą Vaitkų

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/su-savo-i... 2023-11-20 17:48:00, skaitė 857, komentavo 9

Su savo įžvalga Dainius Žalimas stipriai prispaudė Eduardą Vaitkų

Eduardas Vaitkus ir Dainius Žalimas.

Mokesčių mokėtojų piniguose besimaudančios firmos iš vieno žmogaus direktoriaus, buvusio Konstitucinio teismo pirmininko, ekspertai.eu tyrinėtojo, šiuo metu siekiančio valstybės vadovo pareigų, Dainiaus Žalimo mintys, skelbtos ekspertai.eu publikacijoje „Dainiaus Žalimo išaiškinimai (dokumentą pasirašė Gražina Ramanauskaitė)“.

Šioje ištraukoje D. Žalimas negailestingai kerta Lietuvos gyventojų pasipriešinimo okupacijai centro (LGPOC) vadui Eduardui Vaitkui, kuris taip pat dalyvauja 2024 m. Prezidento rinkimų kampanijoje.

Štai toks buvo E. Vaitkaus pasisakymas:

O čia – D. Žalimo analitinės analizės fragmentas (visas analitinis darbas ČIA):

Ekspertai.eu diegiamos informacinės konstrukcijos:

  1. Lietuvos atstovaujamoji valdžia yra neteisėta.

  2. Rusijos okupacijos pateisinamasis naratyvas.

  3. Rusijos Federacija yra teisingumo pusėje, ji bando apsaugoti Ukrainą.

  4. Rusijos Federacija kovoja ne su Ukraina, o su Vakarais.

(Pagal rodyklę 24) „E Vaitkus: daug metų žinoma – kraujo reikia (apie senojo Landsbergio įdirbį Lietuvai)“ (ekspertai.euroasia paskyra YouTube platformoje 2023-01-13)

00:01:55: „O mes tylime ir nereikalaujame. Mes tylime ir nereikalaujame. Ir sausio 13 mes sutinkame ir leidžiame. Vėl paminėsiu tą Dalią Grybauskaitę. Kad dvigubai, trigubai paniekintumėme. Valdžios minėjimais paniekintume sausio 13-osios aukų atminimą. Čia ne problema Grybauskaitės. Ne problema senojo Landsbergio. Mes, Lietuvos žmonės, užsimerkiame ir sutinkame. Ai, tiek to! Duonos ir žaidimų! Mums dabar to reikia. Nesvarbu, kas buvo. Aš manau, kad yra svarbu. Nes pasipriešinti okupacijai, dabartinei okupacijai, yra būtina. Arba mes nieko neverti. Ir mes tiesiog šiuo metu 2023 metų sausio mėnesį, mes Lietuvoje demonstruojame: mes esame neverti savo valstybės. Tai čia nesutinku su Vaišvila, kad reikia labai džiaugtis. Nes milijonas žmonių pabėgo. Tai kuo čia džiaugtis šitoje vietoje. Sutinku, kad kartelė aukštesnė, žemesnė. Moralinė šio pasaulio dimensija ir tai valdžios koridoriuose, šitas terminas. Apie Kazicką Jūs gražiai paliudijote. Taigi kas per 30 metų pasikeitė? Niekas nepasikeitė. Tada tiesiog nesakė taip tiesiai, kad moralė ir padorumas ne šio pasaulio dimensija. Dabar sako jau tiesiai. Tai šitą, pirmiausia, kuo labai gerai, ką Jūs dabar pakalbėjote – būtina ir privalu suvokti kokie, kas per situacija, pamatyti save nuogą. Pamatyti savo šalies istoriją – ne pagražintą – yra būtina, nes kitaip mes negalėsime įvertinti tinkamai. Ir tada kaip anūkas, Lietuvos anūkas, man, pakartosiu, pasakė, kad mes paraleliniuose pasauliuose. Jie viename pasaulyje, o mes, Lietuvos žmonės, kitame.“

Ši Eduardo Vaitkaus ištrauka demonstruoja metodo „Didelio melo technika“ (angl. big-lie technique): „Procesas, kai didelė netiesa pateikiama kaip tiesa ir iš jos išvedama visa sistema tiesų, kurios iš tikrųjų yra tik pirminės netiesos tęsinys, vadinamas „didelio melo“ metodu. Šis procesas vyksta nuolat viešai kartojant netiesą ir jos „plėtinius“. Į sklaidą integruojant šūkius ar konstrukcijas, kol pritarimas netiesai tampa nesąmoningu refleksu. Didysis melas pasireiškia visada, kai kokia nors ideologija, organizacija, judėjimas ar sistema pateisina save remdamasi tiesa, kuri, atidžiau ją išnagrinėjus, yra akivaizdžiai neteisinga“ taikymą. Šie argumentai statomi ant kitų tyrime išskiriamų informacinių struktūrų, t. y. neteisėto valdžios užvaldymo mito ir pasyvios Ukrainos situacijos devalvacijos (Rusijos Federacijos okupacijos pateisinimas) konstrukcijų.

Pavyzdžiui, šioje ištraukoje dėstomos mintys apie „pasipriešinimą“ dabartinei okupacijai. Šiuo segmentu demonstruojamas Didelio melo (angl. big lie) metodas pasireiškia per alternatyvaus pasaulio sampratos konstravimą ir diegimą, demonstruojamą per realybės iškreipimą: išsivaduoti reikia nuo „Lietuvos okupantų“, demokratiškai perrenkamų kas 4 metus, o su „kaimynais“, tikrąją to žodžio prasme vykdančiais karinę Ukrainos okupaciją, uzurpavusiais valdžią (Lukašenka valdžioje nepertraukiamai 28 metus) – su jais reikia būti draugiškais.

Tai yra ilgamečio skleidėjo veiklos rezultato pavyzdys, kai akivaizdūs dalykai yra apipinami vieni kitus remiančiais mitais. Galiausiai ekspertai.eu kuruojamos informacinės terpės pasaulėvoka ir normatyviniais laikomos Pasaulio įvykių interpretacijos leidžia įvykius vertinti tiek iškreiptai, kad nepriklausomybės atkūrimo minėjimas Lietuvos Respublikoje yra laikomas pretekstu priešintis „Lietuvos okupacijai“, o žiaurūs įvykiai Ukrainoje yra visiškai normalizuojami ir pateisinami, arba netgi traktuojami kaip Lietuvos Respublikos kaltė (žr., pavyzdžiui, segmento 23 tyrimą).

Ekspertai.eu diegiamos informacinės konstrukcijos:

  1. Lietuvos atstovaujamoji valdžia yra neteisėta.

  2. Lietuva yra užvaldyta (Lietuvos atstovaujamoji valdžia atstovauja ne Lietuvos tautai, o yra Vakarų marionetė).“

Keli susiję:

Dainiaus Žalimo išaiškinimai (dokumentą pasirašė Gražina Ramanauskaitė)

Apeliacija: pornografija nedaro žalos Lietuvos vyriausybei

Žalimas nieko nelaukdamas demonstruoja, kokius vaizdus jis mato, kaip Lietuvos prezidentas

Būsimas Vilties prezidentas Žalimas prašo gyventojų pinigų ir paskelbė svarbiausius tikslus

Eduardas Vaitkus: tai labai pavojinga