Autorius: Infa.lt Šaltinis: https://infa.lt/114675/tukstan... 2024-10-30 10:54:00, skaitė 970, komentavo 8
Paaiškėjo, kad tūkstančiams Britanijos žmonių, kurie dėl „AstraZeneca“ vakcinos injekcijos liko „neįgalūs“, gali būti išmokėtos kompensacijos, rašo „Daily Mail“ leidinys.
Sveikatos apsaugos ministras Wesas Streetingas svarsto planus sukurti programą tiems, kurie dėl „Covid“ vakcinos injekcijos patyrė gyvenimą keičiančias ligas.
Susirūpinimą kelia tai, kad dabartinė vyriausybės finansuojama Vakcinų žalos atlyginimo programa (VDPS) sunkiai susidoroja su didžiuliu skaičiumi žmonių, teigiančių, kad jie patiria šalutinį injekcijos poveikį.
JK grupės „Vaccine Bereaved and Injured UK“ kampanijos dalyviai teigia, kad VDPS nebeatitinka savo paskirties, ir manoma, kad pareigūnai svarsto, ar šią schemą reikėtų reformuoti arba pertvarkyti.
Kai kurios iš grupės atstovaujamų šeimų dalyvauja teisminiame procese prieš „AstraZeneca“, kuri šių metų pradžioje teismo dokumentuose pripažino, kad jos „COVID“ vakcina „labai retais atvejais“ gali sukelti šalutinį poveikį, dėl kurio susidaro kraujo krešuliai ir sumažėja trombocitų skaičius.
Farmacijos bendrovei pateiktas grupinis ieškinys dėl teiginių, kad kartu su Oksfordo universitetu sukurtas vaistas dešimtimis atvejų sukėlė mirtį ar rimtas pasekmes.
Šešėlinis generalinis prokuroras seras Džeremis Raitas praėjusį mėnesį kartu su kampanijos dalyviais dalyvavo susitikime su sveikatos apsaugos ministru Vesu Streitingu ir Endriu Gvinnu.
Artimiausiomis savaitėmis planuojamas dar vienas tolesnis jo susitikimas su sveikatos apsaugos ministru.
Dvi galimybės – reformuoti VDPS ir sukurti specialią kompensavimo sistemą, – sakė jis laikraščiui „Sunday Telegraph“.
„Tačiau vyriausybė negali kišti galvos į smėlį ir nieko nedaryti.
Jei yra nedidelė mažuma tų, kurie buvo sužaloti [Covid vakcina], šie žmonės turi teisę tikėtis, kad valstybė jais tinkamai pasirūpins – jie darė tik tai, ko valstybė iš jų reikalavo.
Daugiau nei 15 000 žmonių kreipėsi į VDPS dėl kompensacijos už tariamai „Covid“ vakcinų padarytą žalą, tačiau tik 188 buvo pasakyta, kad jie turi teisę į išmoką.
Skaičiai rodo, kad dauguma patenkintų ieškinių susiję su „AstraZeneca“ ir mažiau nei penki su „Pfizer“ ir „Moderna“.
Iki šiol priteistos kompensacijos už tokias ligas kaip insultas, širdies priepuoliai, pavojingi kraujo krešuliai, nugaros smegenų uždegimas, pernelyg didelis skiepijamos galūnės patinimas ir veido paralyžius.
VDPS skiria vienkartinę 120 000 svarų sterlingų neapmokestinamą išmoką asmenims, kurie buvo sunkiai sužaloti, ir mirusiųjų šeimoms dėl skiepų nuo tam tikrų ligų, įskaitant „COVID-19“.
Tam, kad asmenys galėtų pretenduoti į šią išmoką, jie turi būti pripažinti 60% neįgaliaisiais.