Lieknėjimo mada ir depopuliacija

Autorius: Versijos.lt Šaltinis: http://versijos.lt/lieknejimo-... 2014-12-20 03:15:12, skaitė 5041, komentavo 1

Lieknėjimo mada ir depopuliacija

Lieknėjimo mada ir depopuliacija

Milijonai moterų visame pasaulyje stengiasi atsikratyti „nereikalingo“ svorio, pasiekti idealą, kurį kažkas įpiršo mums, siekdami savo interesų. Beje, o kas gi mums juos perša? Pasirodo, šiuo klausimu jau seniai domisi užkulisinių reikalų tyrinėtojai.

UŽBURTAS RATAS

Iš visų pusių mus atakuoja reklamos: „Numeskite 10 kilogramų per 10 dienų!“ arba „Pagal mūsų metodiką jūs atsikratysite nereikalingo svorio be jokių pastangų!“ arba „Naujos lieknėjimo priemonės: išmėginkite ir nepasigailėsite!“

Ir mėgina, ir gailisi, ir vėl iš naujo mėgina… Nes painioja nutukimą – rimtą susirgimą, kurį išgydyti gali tiktai specialistai, su sumaniai įpirštu troškimu atsikratyti 3-5 kilogramų, kurie, kaip tikina reklama, tapo jums didžiule problema.

Ir kol jūs kovojate su šia „didžiule bėda“, gulėdamos ant sofos su liekninančiais šortais, gurkšnodamos organizmą išvalančias arbatas ir rydamos eilines madingas liekninančias tabletes, viso to gėrio gamintojai žeriasi milijardus dolerių. Neteisingai teigiama, kad daugiausia užsidirbti galima iš melo. Daugiausia užsidirbti galima iš žmonių kvailumo.

Užkulisių tyrinėtojai įsitikinę: jūsų svoris, kurį laikote atliekamu – pagrindinis daugybės visame pasaulyje žinomų firmų pelnų šaltinis.

Sveikas gyvenimo būdas, bėgiojimas rytais, racionalus maitinimasis? Ne, netinka, visa tai neneša jokio pelno. Kur kas pelningiau priversti jus apaugti lašiniais, su kuriais paskui reikia kovoti. Kovojant, palaipsniui atsiranda problemų su sveikata – su jomis irgi teks pradėti kovą. Štai jis – užburtas ratas. Ir atkreipkite dėmesį: viskas daroma už mūsų pinigus.

Magiški reklaminiai klipai gundo išmėginti sukrečiančio skonio šokoladukus, sausainukus, čipsus… Ir viskas, jūs jau pakliuvote antsvorio nelaisvėn. Nepasivarginę užsiimti sportu, atsikratyti kenksmingų įpročių ir pereiti prie subalansuotos mitybos, jūs patikite savo sveikatą… Ne, ne medicinai… Reklamai! O jau ji jūsų daugiau tikrai nebepaliks ramybėje… Pirmyn… Dietiniai produktai, „lengvi“ gėrimai, preparatai ir priemonės svoriui numesti – viskas jūsų paslaugoms. Tik pinigus mokėkite. Ir nemažus.

PROTINGOS ŽVAIGŽDĖS IR PATIKLIOS DRAUGĖS

Taigi, jūs jau priėmėte „teisingą“ sprendimą (o kam galvoti, jeigu yra reklama?) – atsikratyti nereikalingo svorio padės dieta! Jūs nuoširdžiai įsitikinę, kad tai pats geriausias būdas suliesėti. Juk dietų laikosi žvaigždės, kodėl ir jums nepamėginti? Sofi Loren dieta, Britnės Spyrs dieta… O draugės? Kiek draugių, tiek dietų.

Va tiktai tarp žvaigždžių ir draugių yra didžiulis skirtumas. Žvaigždės nėra kvailos, jos už padorius honorarus reklamuoja dietas, bet joms net į galvą nešauna išbandyti jas ant savęs.

Ko tik nepadarysi vardan populiarumo. Ir žvaigždės pasirašo knygas, kurias parašė ne jos, pardavinėja savo vardus madingų drabužių linijoms ar naujoms dietoms. Suokalbininkai išmano savo darbą: naudinga dieta nepadarys žalos sveikatai, vadinasi, neištuštins jūsų kišenės. Dėl to milijonams moterų siūlomos išimtinai kenksmingos dietos. Ir nieko baisaus, kad visa tai galiausiai sumažins planetos gyventojų skaičių, juk planeta ir taip perpildyta.

Dietos persekioja mus visur, jų pilna glamūriškuose žurnaluose, televizijoje, internete. Pastarajame jums už protingą kainą pasiūlys dietą, „sukurtą specialiai jums“, atsižvelgiant į amžių, įpročius, skonį, profesiją ir netgi kraujo grupę. Ir anksčiau ar vėliau jūs pasiduosite, o pasaulis praras dar vieną sveiką moterį. O kiek jų sėda ant dietų kiekvieną dieną?

Gastroenterologo Kriso Hokio, Britų gastroenterologų draugijos prezidento atlikti moksliniai tyrimai patvirtina, kad didžioji dauguma dietų yra moksliškai nepagrįstos – jos pagrįstos mitais ir žiniasklaidos išmonėmis. Per konferenciją „Gastro 2009″, vykusią Londone, mokslininkas griežtai sukritikavo šiandien populiarias dietas. Pavyzdžiui, greipfrutų dietos veikimas pagrįstas tuo, kad šio vaisiaus sultys turi fermento, skaidančio riebalus. Tačiau problema yra ta, kad fermentas paprasčiausiai negali prasiskverbti pro žarnyną, kad galėtų pradėti daryti poveikį riebalams. Dėl to pernelyg gausus „dietinių“ sulčių vartojimas sukels skrandžio skausmus, sunkią alergiją ir krūties vėžį. Dar vienas mitas – ananasas. Daugybė moterų tiki: be ananaso svorio nenumesi. Tačiau tokia „dieta“ sudirgina skrandžio gleivinę, maisto įsisavinimas sulėtėja ir pablogėja. Ir jokios naudos, juk ananase esama fermento, kuris skaido baltymus, o ne riebalus. Bet užtat koks puikus būdas užsidirbti: farmacininkams pinigų, lengvatikėms moterims – skrandžio rėmenį, gastritą ir opą.

DIETINIS MAISTAS – PASAKOS SUAUGUSIEMS

Parduotuvėje, kurioje perku produktus, paprasta varškė parduodama visą dieną. O dietinę iššluoja nuo lentynos per dvi valandas. O kaipgi kitaip – joje mažiau kalorijų. Taip veikia dar vienas nepaprastai kenksmingas mitas.

Tyrimai, kuriuos atliko mokslininkai dietologai iš Bristolio, patvirtina, kad neįmanoma suliesėti, pereinant prie mažo kaloringumo maisto. Daktaras Džefas Branšromas daug metų užsiima dietinio maitinimosi tyrimais. Jis išsiaiškino, kad perėję prie dietinių produktų, žmonės nustoja kontroliuoti jų kiekį. Jeigu jau mažai kalorijų, tai valgau, kiek tik lenda… Tačiau maitinantis be jokios kontrolės, į organizmą patenka žymiai daugiau kalorijų negu maitinantis pilnavertiškai ir racionaliai. Ir vietoje laukto svorio numetimo efekto ateina nutukimas ir tolimesnės sveikatos problemos.

O štai dar vienas mitas: „Riebalai – jūsų priešas, liesėkite su mūsų nuriebalintais sūreliais ir jogurtais!“ Ir visiškai beprasmiška šūkauti per visą pasaulį, kad riebalų kiekis maisto produkte neturi įtakos žmogaus svoriui, žmonės vis tiek tii ne mokslu, o reklama. Organizmui absoliučiai vienodai rodo, kokią dalį kalorijų jis gauna iš riebalų, o kokią – ir angliavandenių. Britų mokslininkai, atlikę didelio masto 10 metų trukusius tyrimus, padarė išvadą: nėra jokio ryšio tarp susikaupusio svorio ir suvartotų riebalų kiekio. Absoliučiai jokio.

Nepalyginamai svarbesnis yra pilnavertis maitinimasis, racionalus pakankamo kiekio baltymų, riebalų ir angliavandenių vartojimas. Bet tokiu atveju jūs nustosite leisti pinigus tabletėms…

STEBUKLINGAS VANDENĖLIS

Skirtingai nei politikai ar verslininkai, kurie deda titaniškas pastangas, kad priduotų savo melagystėms teisybės regimybę, armija suokalbininkų, kurie kraunasi turtus iš siekio numesti svorio, kur kas lengviau pelnosi savo milijardus. Jais tikima besąlygiškai.

Žodis „light“ tapo kone sveiko gyvenimo būdo sinonimu. Jūs mėgstate lengvus gėrimus dėl to, kad juose nėra cukraus ir padeda jums liesėti? Jūs esate tikri tokio vandenėlio saugumu? Vietoje cukraus į lengvus gėrimus dedamas aspartamas. Šiltų lengvų gėrimų vartojimas suskaido aspartamą į kenksmingas sudėtines dalis, viena iš kurių yra formaldehidas. Gėrimai su saldikliais visiškai nemalšina troškulio, o dirgindami skrandžio sieneles ir pasilikdami ant burnos gleivinės sukelia priešingą jausmą: troškulys sustiprėja ir jums nuolat norisi gerti.

Tačiau atšaldytas laitas dar pavojingesnis – jis stabdo virškinimą, sukelia nutukimą ir skrandžio ligas. Užgerdami maistą stikline lengvu lediniu vandeniu, jūs verčiate nesuvirškintą maistą tuojau pat palikti skrandį, sotumo jausmas neatsiranda ir jūs vėl norite valgyti. Šitas efektas seniai ištirtas ir sėkmingai naudojamas greito maisto tinkluose. Jis atneša milijardus: užgerdami hotdogus, sendvičius, hamburgerius lediniais pigiais lait gėrimais, žmonės nesugeba numalšinti bado jausmo ir ateina užkąsti vis iš naujo ir iš naujo. O netrukus pradės vaikščioti ir į vaistinę.

O farmacininkai irgi nelieka abejingais atliekamo svorio problemai, juk tai fantastiški pelnai – tabletės, arbatos… Ilgalaikis tokių preparatų vartojimas garantuoja, kad užsidirbsite šlapimo nelaikymą ir viduriavimą, hormonų apykaitos pažeidimus, širdies kraujagyslių ligas, psichinę priklausomybę, nervingumą, nemigą, galvos svaigimą ir dar daugiybę gėrybių.

STEREOTIPAI IR PRIORITETAI

Kasmetiniasme konkurse Mis Anglija 2008 metais nugalėjo Chloja Maršal. Septyniolikametė Chloja labai graži, nežiūrint į tai, kad nežioja 50 dydžio drabužius. Ji nesimaitina salotų lapais, nesilaiko dietų, valgo viską, ką nori, ji optimistiška ir sveika: „Aš norėjau sulaužyti stereotipus – norint gauti grožio karalienės titulą visai nebūtina būti perkarusia blondine su anoreksija. Ir štai, prašome – man pavyko!“

www