Prancūzai demaskuoja mitus apie Rusiją

Autorius: Versijos.lt Šaltinis: http://www.versijos.com/publ/p... 2014-09-19 20:55:05, skaitė 5729, komentavo 0

Prancūzai demaskuoja mitus apie Rusiją

1. Prie Putino gyventi geriau pradėjo tiktai turtingieji ir oligarchai, o vargingieji toliau vargsta.

Mitas. Valdant Putinui, skurdas smarkiai sumažėjo. Rusų, gyvenančių už skurdo ribos, skaičius sumažėjo nuo 35% iki 23% laikotarpyje tarp 2000 ir 2004 metų ir iki 13,5% - 2008 metais (iki krizės).

2000 metai. Putinas ateina į valdžią: 35%;

2004 metai. Pirmosios Putino kadencijos pabaiga: 23%.

2008 metai. Antrosios kadencijos pabaiga: 13,5%.

Reikia turėti galvoje, kad 2007 metais Prancūzijoje už skurdo ribos gyveno 13,7% gyventojų.

2. Demografinės tendencijos Rusijoje tokios, kad šalies gyventojų skaičius nuo 142 milijonų sumažės mažiausiai iki 100 milijonų.

Mitas. Neretai galima išgirsti, kad Rusijoje mažas gimstamumas ir didelis mirtingumas, o taip pat didelis abortų ir savižudybių procentas, dėl ko Rusija kasmet praranda 700 000 gyventojų. Tačiau tai netiesa.

2005 metais Rusijos gyventojų skaičius sumažėjo 760 000 žmonių. Tai absoliutus rekordas.

2006 metais Rusija neteko 520 000 žmonių.

2007 metais - 280 000.

2008 metais - maždaug 116 000.

O 2009 metais gyventojų skaičius padidėjo 12 000 žmonių, gimstamumas padidėjo 3%, ir tai nepaisant fakto, kad 2009-ieji buvo ekonominės krizės metai. Kitaip sakant, priemonės, kurių ėmėsi Medvedevas 2005 metais, susilaukė tiesiog stulbinančių rezultatų.

Tokiu būdu Rusijos demografinės perspektyvos atrodo ne ką pesimistiškiau, nei Kinijos ar kitų Didžiojo Septyneto šalių, tokių kaip, tarkime, Vokietija.

3. Prie Putino pablogėjo situacija su žmogaus teisėmis, buvo nužudyti 200 žurnalistai ir Rusija sugrįžo prie savo totalitarinės praeities.

Tačiau šitam požiūriui pritaria tik 3% pačių rusų. Valdant Putinui, žuvo 17 žurnalistų, tačiau tai žymiai mažiau nei valdant "demokratiškam" Jelcinui (30).

CŽV duomenimis, Rusijai tenka 4 vieta pagal žuvusių žurnalistų skaičių nuo 1992 metų, tačiau jau net 14 vieta pagal žuvusių žurnalistų skaičių, tenkantį vienam gyventojui. Daugiau žurnalistų žūsta Izraelyje ir Alžyre. Iškart po Rusijos eina Turkija, pretenduojanti tapti ES nare.

O lyginant su kitomis potarybinėmis šalimis, Rusija užima 5 vietą iš 13, iškart po Latvijos - šalies ES narės.

4. Rusijos ekonomika bazuojasi išimtinai ant žaliavų, ką ir patvirtino 2009 metų recesija

Niekas niekada neneigė, kad Rusija, drauge su kitomis šalimis, išgauna ir eksportuoja žaliavas. Tačiau ekonominė krizė užkabino ją visai ne dėl to: kadangi šios šalies ekonomika yra pakankamai uždara, vidinė paklausa ten išliko pakankamai didelė ir teoriškai gali visiškai išlaikyti ekonomiką. O štai kreditoriai iš Vakarų, iš kurių skolinosi rusų įmonės, ganėtinai prisidėjo prie to, kad šalies ekonomikos vystymasis buvo pristabdytas. Be to, Amerikos raginimas įvesti sankcijas po 2008 įvykių Gruzijoje irgi sukėlė nestabilumą ekonomikoje ir išprovokavo kapitalo (daugiausiai anglosaksų) nutekėjimą 2008 metų gale ir 2009 metų pradžioje.

5. Rusija klastingai užpuolė Gruziją 2008 metais.

Realybėje jau po kelių valandų kai per TV visiems Gruzijos gyventojams Saakašvilis pažadėjo taiką, tankai atidengė ugnį į Pietų Osetiją. Veikdami pagal amerikiečių, ukrainiečių ir izraeliečių karo instruktorių nurodymus, gruzinai žudė taikius gyventojus ir taikos palaikymo pajėgų kareivius, kurie ten veikė pagal JTO mandatą. Nežiūrint į propagandą, pagal kurią agresore buvo paskelbta Rusija, pastaroji tiktai davė proporcingą atsaką. Dar daugiau - didžioji dalis Gruzijos infrastruktūros (ypač energetinės) nenukentėjo, nebuvo paliesta ir sostinė.

Kaip liudija tarptautiniu lygmeniu atlikti tyrimai, konfliktą sukėlė Gruzija, būtent ji pirmoji apšaudė Osetiją.

Ir dar klausimas: kodėl niekam nekelia nerimo tai, kad Gruzijoje uždrausta opozicija, areštuojami opozicionieriai ir žudomi disidentai, gyvenantys užsienyje?

6. Rusų liberalai ir žmogaus teisių gynėjai negali laisvai užsiimti politika, nes tam trukdo Kremlius.

Vakarietiškas visuomenės modelis daugiau nebevilioja rusų, kuriems teko daug keliauti (25% Rusijos piliečių jau pabuvojo Europoje), jie labiau susikoncentravo ties nacionalinio suveriniteto išsaugojimu. Ir, pagaliau, rusų liberalų metodai - nelegalios smurtinės protesto akcijos (jie sąmoningai provokuoja, kad juos areštuotų) su lozungais, parašytais anglų kalba (adresuotais, be abejo, Vakarų spaudai) nesukelia rusams pasitikėjimo.

7. Rusai yra rasistai, seksistai ir nekenčia Vakarų

Rusai nėra rasistai jau vien dėl to, kad gyvena daugianacionalinėje ir daugiakonfesinėje valstybėje. Rusijoje ne daugiau rasistų nei kitose civilizuotose šalyse (Amerikoje, Vokietijoje...)

Kai dėl požiūrio į moteris, tai slavų visuomenė yra matriarchalinė ir moterys vaidina čionai vadovaujantį vaidmenį ekonomikoje ir jau seniai naudojasi rinkimų bei abortų teise. Rusės pradėjo balsuoti trisdešimčia metų anksčiau už prancūzes!

8. Rusija agresyvi artimiausių kaimynų atžvilgiu

Skirtingai nei kitos imperijos, Rusija niekad nieko neužkariavo ginkluota jėga. Beje, daugelis kaimyninių valstybių piliečių mielai sutiktų, kad jų šalys vėl taptų Rusijos dalimi.

9. Rusijoje - AIDS epidemija

Visur rašoma apie tai, kad Rusijoje daugybė ŽIV infekuotųjų. Realybėje gyventojų patikrinimas jau beveik praktiškai baigtas, t.y. didžioji ŽIV nešiotojų jau išaiškinti. Lubos buvo pasiektos 2002 metais, nuo to laiko ligonių skaičius mažėja, neskaitant rizikos grupių (injekciniai narkomanai, prostitutės, kaliniai). Tokiu būdu gaunasi, kad nepaisant to, jog AIDS epidemija išlieka svarbiu faktoriumi (kaip ir visose išsivysčiusiose šalyse), situacija Rusijoje labai tolima nuo tos, kurią galima stebėti Afrikoje, į pietus nuo Sacharos.

10. Tauta su europietišku gimstamumu ir afrikietišku mentalitetu neturi ateities

Iš kur tokia nuomonė? Gimstamumo mažėjimas potarybiniu laikotarpiu - tai dešimto dešimtmečio, ekonominio ir psichologinio šoko, patirto sugriuvus TSRS, rezultatas. Nuo to laiko gimstamumas padidėjo iki šiuolaikinio Europos valstybių lygio (žr. antrą punktą) ir nėra jokių duomenų, kad rytoj ar poryt jis dar labiau nepadidės.

Kai dėl itin didelio mirtingumo, tai jis dabar irgi mažėja ir paliečia tik pagyvenusius žmones, dėl kuo niekaip neįtakoja gimstamumo.

11. Socialinės nelygybės rodikliai artėja prie carinės Rusijos rodiklių, o juos dar komplikuoja visuotinė korupcija. Atėjus į valdžią Putinui, ši tendencija tik sustiprėjo

Rusijos ekonomika gana savotiška - jos negalima pavadinti nei absoliučiai liberalia, nei absoliučiai autoritarine. Tai pusiau atvira ir pusiau uždara ekonomika, jos išskirtinis bruožas - stiprus valstybės dalyvavimas ir pakankamai aukštas korupcijos lygis, ir šito niekas neneigia.

Nepaisant to, atėjus į valdžią Putinui, prasidėjo sėkmingas karas prieš oligarchus. Dešimtame dešimtmetyje Vakarų spauda demaskavo oligarchus, tačiau persimetė į Putino kritiką, kai tik tasai pradėjo su oligarchais kovą. Kodėl? Kaip pasakė vienas ekspertas iš ekonominio saugumo srities per forumą Prancūzijos Senate: "Laikai, kai į duris laužėsi blogi vyrukai su juodomis striukėmis, baigėsi 1995 metais. Pirmame XXI amžiaus dešimtmetyje reketininkus pakeitė administracinis resursas (policija ir buvę spectarnybų darbuotojai). Šiuo gi metu Rusijos rinka praktiškai visiškai priartėjo prie civilizuotų standartų".

12. Rusija pačiais žiauriausiais būdais slopina čečėnų kovotojus už nepriklausomybę

Netiesa. Pasibaigus I Čečėnijos karui (1995) čečėnai de facto gavo nepriklausomybę. Situacija staigiai pablogėjo: atėjūnai islamistai (vachabitai) pradėjo terorizuoti vietinius gyventojus ir organizuoti ginkluotus reidus į kaimyninius regionus, kad destabilizuotų visą Kaukazą ir sukurtų ten islamo kalifatą. Kadangi Čečėnija yra Rusijoje, dauguma gyventojų nori ne nepriklausomybės, o ramaus gyvenimo. Pasibaigus II Čečėnijos karui, respubliką tvirtai savo rankose laiko Ramzanas Kadyrovas, o regione atkurta taika ir teisėtumas.

13. Tarybinę kosminę programą sukūrė vokiečių belaisviai

Vokietijos nelaimei, tarybinę kosminę programą sukūrė rusai, tokie kaip Koroliovas, be to Rusijoje nebuvo Maršalo plano, kuris padėjo Europai po karo pakilti iš griuvėsių. O štai Amerikoje dirbo į nelaisvę paimti nacių mokslininkai, kurių pats žymiausias - Verneris fon Braunas.

14. Rusijoje nebuvo demokratiškų rinkimų, Putinas pasodino į prezidento kėdę savo marionetę Medvedevą

Putino žodžius amžinai netiksliai išverčia, labai laisvai interpretuoja, neretai jį vadina diktatoriumi ir demokratijos priešu. Po to, kai buvo išrinktas Medvedevas, žiniasklaida įtikinėjo mus, kad tas žmogus yra niekas, greitai atsistatydins ar pakeis įstatymus tokiu būdu, kad Putinas vėl ims vadovauti šaliai. Nieko panašaus nenutiko. Apie jokį atsistatydinimą kalbos nebuvo.

15. Tolimuosius Rytus kolonizavo kinai, situacija ten katastrofiška, greitai visas Sibiras atiteks Kinijai

Rusijos ir Kinijos santykiai per visą istoriją niekad nebuvo blogi, kad ir ką ten bekalbėtų Vakarų "ekspertai". Nėra ir jokios kinų ekspansijos, apie kurią taip pat tiek daug kalbama. Tyrimai, atlikti 2008 metais, leido sudaryti tipiško kinų imigranto portretą. Štai kas gavosi: 60% iš jų yra vyrai, 20% turi aukštąjį išsilavinimą (Kinijoje šis rodiklis - 12%), 94% - darbininkai, atvažiavę iš pasienio miestų. Daugiau kaip pusė - verslininkai.

Svarbiausias klausimas - kiek jų yra? Rusijos federalinės migracijos tarnybos duomenimis, 2006 metais jų buvo 200 000, 2007 metais - 320 000, be to, dauguma jų yra sezoniniai darbininkai. Žinoma, į šiuos duomenis nepatenka nelegalai, tačiau iki šiol, nežiūrint į kai kurių rusų liberalų aimanas, Rusijos Tolimuosiuose Rytuose kol kas dar neaptiktas nė vienas milijoninis kinų miestas. Greičiausiai regione penkiems milijonams rusų tenka maždaug pusė milijono kinų. Iš jų du trečdaliai - legalūs imigrantai ir sezoniniai darbininkai.

Net jeigu padarysime prielaidą, kad kinai nutars palikti Aziją, kas mažai tikėtina, ir ims konfliktuoti su Rusija, kas dar mažiau tikėtina, tai Rusijos karinis pranašumas, ypač branduolinio ginklo srityje, gretai atmuš kinams tokį norą.

16. Rusija pasirodė kaip nepatikimas partneris, ypač energijos resursų tiekimo srityje (žr. dujų tiekimo sutrikimai)

Jei pamėginsime ramiai išsiaiškinti ir suprasti, kas pirmas pradėjo, paaiškės, kad situacija yra atvirkštinė. Kaip rusai turėjo reaguoti į NATO plėtrą į rytus, į Kosovo nepriklausomybės pripažinimą, į rusų mažumų Pabaltijyje būklę, į Gruzijos agresiją, į spalvotąsias revoliucijas, kurias finansavo CŽV ir visa kita?

Tas pats ir su dujų tiekimo sutrikimais, kuriuos išprovokavo Ukraina, kuri neužmokėjo rusams už dujas ir ėmė vogti dujas iš jos teritorijoje esančių vamzdynų, per kuriuos šį žaliava teka į Europą.

Rusija jau seniai tiekia dujas Turkijai ir niekad nebuvo jokių problemų - tai įrodo, kad Rusijos negalima laikyti nepatikimu partneriu.

17. Rusakalbių diskriminacija Estijoje ir Latvijoje - didelis perdėjimas

Netiesa. Daugelis Europos žmogaus teisių gynimo organizacijų nurodė siaubingą rusakalbės mažumos padėtį. Rusams daromos administracinė kliūtys, diskriminuojama jų kalba, trukdoma įsidarbinti ir t.t.

To rezultate, ketvirtadalis tų šalių gyventojų neturi teisės į išsilavinimą ir netgi teisės gauti pilietybę! Ne visi jie yra rusai (tačiau tebeturi tarybinius pasus), bet visi jie tapo asmenimis be pilietybės, į kuriuos žvelgiama kaip į antrarūšius žmones. Ir visa tai vyksta pačiame Europos centre.

Tose pačiose šalyse vyksta SS veteranų paradai, tačiau draudžiama tarybinė simbolika. Rusai diskriminuojami, o Europa tyli.

18. Rusijos armija absoliučiai pasenusi, kaip ir jos karinė doktrina. Rusija neatlaikys nei Kinijos, nei NATO smūgio

Realybė visai kitokia. Šiuo metu rusai aktyviai plėtoja aukštų technologijų ginkluotę -naikintuvus, sunkiuosius bombonešius, sekimo sistemas, o taip pat masinio naikinimo ginklus.

Karas su Gruzija įrodė rusų armijos pranašumą prieš armiją šalies, kuriai penkis metus teikė visokeriopą pagalbą NATO.

Naujoji karinė doktrina pakankamai šiuolaikiška ir susijusi su "Strategija 2020", neseniai nuskambėję Kremliaus pasiūlymai Europai yra protingi ir vaisingi. O armijos modernizavimo planai daro didžiulį įspūdį (Versijos: straipsnis šiek tiek pasenęs, dabar, 2014 metais, didžiuma tų planų jau įgyvendinta ir tikrai daro didžiulį įspūdį netgi NATO ir JAV karo ekspertams).

19. Prie Putino buvo sunaikinta pilietinė visuomenė, visa teisminė sistema kontroliuojama

Iš tikrųjų teismo ieškinių skaičius nuo 1999 metų smarkiai išaugo. Per pastaruosius dešimt metų jų padaugėjo šešis kartus. Rusijoje buvo įvykdyta teismų reforma ir ieškovai laimi 71% ieškinių prieš valstybę. Egzistuoja ir nemokamos juridinės konsultacijos.

Požiūris, kad Rusija kliudo nevyriausybinių organizacijų darbą susiformavo po to, kai iš šalies 2004 buvo išvyta organizacija Freedom House - už tai, kad nemokėjo nuomos už patalpas. Bet juk mes žinome, kad visos tos organizacijos dalyvavo organizuojant oranžines revoliucijas, dėl to visiškai natūralu, kad valdžia pasinaudojo pirma pasitaikiusia galimybe jomis atsikratyti.

20. Chodorkovskis buvo areštuotas ir nuteistas už tai, kad buvo efektyvus menedžeris, Vakarų gerbėjas ir liberalas

Chodorkovskis buvo nuteistas už sukčiavimus (korupcija, papirkinėjimai, mokesčių slėpimas). Daugiau kaip pusė rusų mano, kad nuteistas jis buvo teisingai (54% 2006 metais).

Chodorkovskis ėmė kelti grėsmę Rusijos nacionaliniams interesams, kadangi ruošėsi parduoti Jukos akcijas kompanijai Exxon, t.y. nutarė parduoti jam nepriklausančią rusų naftą amerikiečiams. Dar daugiau, po arešto jo asmeninis turtas atiteko Rotšildams ir tai visiškai natūralu, kadangi Chodorkovskis glaudžiai susijęs su amerikiečių neokonservatoriais, kurių klanui priklauso ir Bušas.

21. Jelcinas buvo tikras demokratas

Jis buvo toks demokratas, kad netgi užlipo ant tanko drauge su tais, kurie sušaudė teisėtai išrinktą parlamentą, kurio deputatai priešinosi jo liberalioms-korupcinėms reformoms. Paskui jis pradėjo karą Čečėnijoje, kurį pralaimėjo. Ministrais jis skyrė nekompetetingus apsivogusius valdininkus, oligarchai, jam valdant, krovėsi milijardus, o paprasti žmonės visiškai nuskurdo, o Kaukazo mafija vos nepradėjo kontroliuoti visos šalies.

22. Rusija naudojasi savo energetikos resursais, kad kontroliuotų savo kaimynus ir gauna politinės naudos iš energetinės ekspansijos.

Tiekėjas turi teisę nustatyti savo tiekiamos prekės kainą, o klientai turi teisę pirkti arba nepirkti. Jeigu jau kokia nors šalis ir naudoja energetiką politiniais tikslais, tai tiktai Amerika, kuri leidžia sau bombarduoti Iraką ar Afganistaną.

23. Rusiją valdo neokomunistai, euraziečiai ir nacionalistai, kurie nekenčia Vakarų ir Europos

Rusijos politinė sistema visiškai skiriasi nuo europietiškos. Politinis spektras ten labai platus netgi vienos partijos ribose. Tačiau visiškai teisinga, kad rusai yra labai patriotiški ir tai pasireiškia jų partijose - tiek dešiniosios, tiek kairiosios pakraipos.

Kai Putino paklausė, kokią ideologiją jis išpažįsta, jis atsakė: "Ar jums neatrodo, kad ideologijos jau atnešė mums pakankamai blogio?" neseniai užsienio reikalų ministras Lavrovas pareiškė, kad Rusija laiko save europietiškos civilizacijos dalimi.

24. Iki 2050 metų Rusija taps islamišku kalifatu

Realybėje viskas atvirkščiai. Etniniai rusai sudaro 80% gyventojų. Pagal 2006 metais atliktą apklausą, 6% Rusijos piliečių laiko save musulmonais, kas patvirtina patarlę: "Rusijoje Koranas ištirpo degtinėje". Juo labiau, kad tradiciniuose musulmoniškuose Rusijos regionuose (Totorija, Baškirija) slavai sudaro daugiau kaip pusę gyventojų.

www