Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2018-02-21 23:57:43, skaitė 1396, komentavo 1
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos, archyvinė nuotrauka
VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdyba, vadovaujant Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorams, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, stambaus masto kyšininkavimo bei papirkimo VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, skelbia STT spaudos tarnyba.
Tiriamas galimas kyšininkavimo mechanizmas, kai už laimėtus viešuosius pirkimus iš juridinių asmenų reikalauta neteisėto finansinio atlygio, kuris užmaskuotas kaip parama. Pareigūnai sulaikė ligoninės generalinį direktorių Kęstutį Strupą ir Informatikos ir plėtros centro direktorių Romualdą Kizlaitį. Apie tai STT atstovai paskelbė spaudos konferencijos metu. Tyrimas buvo pradėtas pernai rudenį.
Įtariama, Santaros klinikų atstovai iš juridinių asmenų reikalavo neteisėto finansinio atlygio dėl laimėtų viešųjų pirkimų, kurių vertė vien per 2017 metus viršijo 2 milijonus eurų.
STT pareigūnai mano, kad Santaros klinikų atstovai nurodydavo bendrovėms, laimėjusioms viešuosius pirkimus, suteikti priverstinę finansinę paramą. Manoma, kad įmonėms, pažadėjusioms skirti paramą, būdavo sudaromos sąlygos neteisėtai laimėti Santaros klinikų viešuosius pirkimus. Įtariama, kad privačios bendrovės, tarp kurių — ir stambaus kapitalo, laimėjusios viešuosius pirkimus, kyšius, užmaskuotus paramos forma, pervesdavo Santaros klinikoms. Be to manoma, kad dalis paramos buvo naudojama ne pagal paskirtį, t. y. asmeniniams Santaros klinikų atstovų poreikiams tenkinti.
Į Santaros klinikas su mašina: iki 2019 metų atsiras 2250 parkavimo vietų >>
Šiandien STT pareigūnai atliko kratas Santaros klinikose, privačiose bendrovėse, galimai nusikalstamas veikas padariusių asmenų gyvenamosiose vietose.
Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą, už piktnaudžiavimą yra numatyta atsakomybė — bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų, už kyšininkavimą (jei kyšio vertė didesnė negu 250 MGL) numatyta atsakomybė — laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų, už papirkimą — bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų.