Interviu su Marium Jonaičiu, kandidatu į Kauno miesto Tarybą

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/02/inte... 2015-02-26 09:59:32, skaitė 4572, komentavo 0

Interviu su Marium Jonaičiu, kandidatu į Kauno miesto Tarybą

Interviu su Mariumi Jonaičiu, dalyvaujančiu savivaldos rinkimuose Kauno mieste (6-tas numeris visuomeniniame rinkimų komitete „Gintauto Labanausko komanda „Dirbam Kaunui“).

Trumpai papasakok apie save.

Esu Marius Jonaitis, žmogus, kuriam ne vis vien kaip žmonės gyvens Kaune bei visoje Lietuvoje. Kitaip sakant – pilietiškas asmuo.

Galiu pasigirti, jog buvau pačioje pradinėje referendumo organizavimo (Kaune) dalyje. Nuo 2013 metų pradžios teko atlikti daugybę darbo supažindinant žmones su referendumo galimybe, su jų teise į šalies valdymą be politikų atstovavimo, kurie, deja, dažnai nuvilia.

Referendumas man buvo svarbiausia pilietinė iniciatyva kurioje teko dalyvauti. Tai tapo tikra gyvenimo mokykla. Jos metu atsivėrė akys ir naujai pažvelgiau į visus politinius ir socialinius procesus Lietuvoje, o taip pat sutikau nuostabių žmonių – tikrų Lietuvos patriotų. Gaila, jog nepavyko nukeliauti iki visų žmonių širdžių bei įtikinti juos, kad šis referendumas buvo esminis šalies ateičiai. Bet yra ir geroji pusė. Pasirodo turim potencialo kovoti už savo idėjas. Manau ateityje tas mums tikrai pravers. Reziumuojant galiu pridurti, jog buvau ir likau referendumo žmogus, kaip sako oponentai.

Kas paskatino dalyvauti savivaldos rinkimuose?

Kartą, kai buvau gan jaunas ir dirbau tokiame bare barmenu, teko aptarnauti tuometinį Kauno merą. Na, jis valgė, gėrė ir kalbėjosi su savo partiečiais. Viena moteris jam sako: „Reiktų vaikų namams (pavadinimo nebepamenu) įstatyti naujus langus, žiemą jie šąla...“

Tuometinio mero atsakymas, žiaumojant brangią sūrių užkandėlę: „O kokia mums iš to nauda?“ Nors tada buvau gan apolitiškas, bet ši frazė išmušė mane iš vėžių. Niekada jos nepamiršau ir nepamiršiu. Vėliau, per daugelį metų teko matyti marias nekompetencijos, korupcijos, melo bei kitokių formų išsidirbinėjimo, bet ta frazė man tapo politinio puvėsio simboliu.

Aš neieškau sau naudos. Neturiu absoliučiai jokios naudos iš savo dabartinės politinės ir visuomeninės veiklos. Atvirkščiai, tenka prarasti nemažai sveikatos, laiko ir asmeninių finansų, bet aš tai suvokiu kaip savo pareigą. Pareigą savo miestui, visuomenei. Kaip jau minėjau pradžioje, man ne vis vien kur gyvensiu aš, mano vaikai bei mūsų visuomenė.

Kalbant apie vaikus, kokia tavo nuomonė apie netradicines šeimas, tokių šeimų norą tuoktis, įsivaikinti vaikus ir pan.?

Vaikas turi augti su tėvu ir mama. Kritiškai žvelgiu į įvairiausius eksperimentus, kurie nukrypsta nuo normalios logikos. Homoseksualizmas yra nuokrypis ir neturi virsti toleruojama norma. O šiaip, esu įsitikinęs, jog Lietuvos LGBT veikla yra grynai komercinė. Jei jiems tikrai rūpėtų savo bendruomenės atstovavimas, o ne gaunama parama iš užsienio, tai jie pasistengtų vengti tokių ekscesų kaip homoseksualų eisenos.

Kam erzinti visuomenę ir rizikuoti užsitraukti jos pyktį? Taip pat turiu prastą nuomonę apie tuos, kurie nesugeba prisiimti atsakomybės už savo vaikus. Suprantu, jog partnerių keliai gali išsiskirti, bet vaiką auklėti ir išlaikyti turi abu.

Girdėjome, kad pats šiais metais lauki šeimos pagausėjimo. Ar nebijai, jog pritrūks laiko šeimai, jei dar labiau pasinersi į visuomeninę veiklą?

Taigi jau laikas! Seniai troškau šeimos, o šeima, kaip vienas protingas žmogus pasakė, atsiranda tik sulaukus vaikų. Iki tol tai tėra tik draugavimas ar partnerystė. Tad noriu šeimos, ir gausesnės nei dabar įprasta Lietuvoje. Galvoju apie tris vaikus, pradžiai.
Na o laikas yra guminis, tiesiog reikia mokėti jį paskirstyti. Norint – tikrai įmanoma. Aš suderinsiu viską. Jaučiuosi pakankamai stiprus.

Grįžtant prie savivaldos rinkimų, kokias didžiausias problemas matai Kauno mieste?

Politinę korupciją. Nepotizmą, o Kaune jis akivaizdus. Atsakomybės trūkumą bei asmeninio ar grupinio intereso iškėlimą aukščiau už visuomeninį. Gan aukštas bedarbystės procentas Kauno mieste. Gruodžio mėnesį jis siekė 7,3%, sausį 7,7%, o vasarį jau 7,9% (remiuosi viešais ldb.lt duomenimis)! Nedarbas Kaune tik auga, tad dabartinės valdžios panegirikos apie pritrauktas investicijas, akivaizdu, yra tik oro burbulo pūtimas.
Šiomis dienomis labai daug vaikštau platindamas rinkiminę medžiagą ir bendraudamas su rinkėjais. Tenka pasivaikščioti net ir sutemus. Vaizdas kraupus. Didžioji dalis Kauno kiemų skendi tamsoje! Daugybė duobių, kur net pats kipšas sprandą nusisuktų.

Darbo yra begalės. Save matyčiau dirbant antikorupcijos komitete ir stebint viešuosius pirkimus. Aišku, yra dar du komitetai kur galėčiau būti naudingas kauniečiams.

Kokie kiti du komitetai, kurie tave domina?

Tai švietimo ir sporto bei savivaldos ir bendruomenių plėtojimo komitetai. Galiu atsakyti kodėl. Švietimas ir sportas yra esminės sritys jaunimo ugdyme, jų tapsmui sveikais ir savarankiškais piliečiais, savo šalies patriotais. O darbas savivaldos ir bendruomenių plėtojimo komitete man padėtų vystyti bendruomeninį gyvenimą. Apjungti įvairaus profilio bendruomenes bendrai veiklai ir vietinės valdžios kontrolei. Tik organizuotas žmonių spaudimas gali priversti politikus pajudėti.

Tavo ateities vizija, artimiausi planai?

Po rinkimų, nesvarbu kaip jie baigsis, planuoju kelis naudingus žingsnius savo seniūnaitijai, kurios seniūnaičiu esu. Tai VI forto bendruomenės ir savojo namo bendrijos įkūrimas. Jei viskas vyks sėkmingai, tikiuosi, jog ir daugiau namų pavyks pritraukti į bendriją ir taip pradėti tvarkytis be tarpininkų (Būsto valdos), šitaip sutaupant pinigėlių.

Be abejo artimiausiuose planuose yra mano vestuvės, kurios įvyks gegužės mėnesį ir vaikelis, kuris ateis rugpjūtį. Šie metai mūsų šeimai yra labai svarbūs.

Žiūrint į tolimesnę ateitį, turiu didelių planų link kurių palengva ir žingsniuoju. Mano gyvenimo tikslas yra sustabdyti tautos irimo procesą bei atsiimti Lietuvos valstybės valdymą tautai – atkurti suverenitetą. Į tai įeina ir nacionalinės valiutos susigrąžinimas, teisinė įstatymų viršenybė, ištrūkimas iš svetimos kultūrinės įtakos ir taip toliau. Kad visa tai būtų galima pasiekti, teks nudirbti titanišką darbą. Bet aš to noriu. Tai yra prasminga bei teisinga.

Ką dar galėtum papasakoti apie save?

Jau beveik metai kaip buvau išrinktas K. Baršausko seniūnijos seniūnaičiu, o po to – rajono atstovu Gričiupio bendruomenių taryboje. Šaulys. Juo tapau dar tada, kai įvairūs liberalai nesinaudojo šia garbinga organizacija kaip proga „pasipiarinti“. Esu neformalaus susibūrimo „Straight edge Kaunas“ atstovas. Šia dar Lietuvoje pirmus žingsnius žengiančia subkultūra propaguojame blaivybės ir patriotizmo idėjas. Rašau, labai daug skaitau. Neturiu žalingų įpročių, nuolat stengiuosi tobulėti bei tapti geresniu žmogumi, piliečiu, draugu, vyru, o greit ir tėčiu.

Sarmatai