Autorius: Anonimusas Šaltinis: http://ldiena.lt... 2018-07-26 18:00:28, skaitė 511, komentavo 2
Išgirdus Naujojoje Akmenėje kalbant ukrainietiškai nederėtų stebėtis – čia jau gyvena apie pusšimtį šeimų iš Ukrainos. Atvykėlių vis daugėja. Nebrangūs butai, patogus miestas ir švarūs ežerai. Taip apie gyvenimą Naujojoje Akmenėje pasakojo čia įsikūrę ukrainiečiai. Daugumą atvykėlių čia atginė Donbase vykstantys karo veiksmai.
Tuo metu Naujojoje Akmenėje vaikus medžio ir keramikos darbų mokantis 23-ejų Antonas čia įsikūrė bėgdamas nuo karo. Tiesa, leidimo gyventi Lietuvoje dar neturi. „Ukraina leidžia trims mėnesiams išvažiuoti be vizos. Tad aš grįžtu į gimtinę, po to vėl atvažiuoju čia, į Lietuvą. Buvo metas, kai su šeima labai dažnai keisdavome gyvenamąją vietą Ukrainoje. Dabar prie to pripratome“, – kalbėjo atvykėlis. Antonas su Naujosios Akmenės vaikais kalba angliškai arba rusiškai, šiek tiek moka ir lietuviškai. Kai pristinga žodžių, pasinaudoja išmaniojo telefono programėlėmis.
Atvyko dėl meilės
Naujojoje Akmenėje gyvena ir Olga, kilusi iš Černivcių. Ji – meilės imigrantė. Užsienyje sutikusi lietuvį Olga už jo ištekėjo, o dabar namuose augina ir prižiūri dukrelę. Prieš atvykdama gyventi į Naująją Akmenę šeima buvo įsikūrusi Vilniuje, vėliau Kaune, bet kai dukra paaugo, ji persikėlė į atokesnį miestą. „Čia būstas nebrangus. Sąlygos gyventi – labai geros. Jūsų miestai kvepia liepomis, čia švaru, o ežeruose vaikai gali maudytis“, – kalbėjo Olga.
Pinigų neprašo
Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas pasakojo atvykstančių ukrainiečių srautus pastebėjęs dar prieš trejus metus. Anot jo, juos čia iki šiolei atvilioja pigesnis nekilnojamas turtas (NT). „Kurį laiką NT Akmenėje buvo labai pigus. Viskas dėl to, kad turime daug daugiabučių. Skaičiuojant su Venta jų apie 380, o buto kaina buvo apie 5 tūkst. eurų“, – ir apie šiuo metu ne smarkiai didesnes NT kainas miestelyje kalbėjo meras. Pasak V.Mitrofanovo, dabar kaip tik galima stebėti antrąją ukrainiečių imigracijos bangą, o šiandien Naujojoje Akmenėje gyvena apie pusšimtis jų šeimų. „Mūsų mokykloje mokosi 9 mokiniai iš Rusijos ir Ukrainos. Mokytojai net siunčiasi vadovėlius iš Vilniaus rusų kalba“, – teigė jis. Mero teigimu, ukrainiečiai savivaldybės pinigų neprašo. „Tik leiskite gyventi, sako, mes patys užsidirbsime“, – jų žodžius perpasakojo meras ir užsiminė, kad imigracijos situacija yra labai sekama, mat kas gali žinoti, gal norintis gyventi Naujojoje Akmenėje Ukrainoje buvo nusikaltėlis, o dabar tiesiog prisidenginėja pabėgėlio statusu.